اهمیت و دلیل یادگیری زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی، زبانی است از خانواده زبان های رومی که نزدیک ترین خویشاوند زنده زبان لاتین است، اوج قدرتش در دوران رنسانس بوده است.

زبان مادری حدود ۶۰ میلیون انسان است، این زبان علاوه بر زبان رسمی ایتالیا، زبان بخشی از سوییس، واتیکان، سان مارینو، مالت و بخش کوچکی از کرواسی است. در آمارهای جهانی رتبه بیست و سوم را دارد.

یکی از بزرگترین امپراتوری های تاریخ جهان، امپراتوری روم، از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است. به همین دلیل بخشی مهم از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است. مسلم است که فراگرفتن این زبان به درک این بخش از تاریخ کمک خواهد کرد.

زبان ایتالیایی به عنوان زبان رسمی موسیقی شناخته می شود و دلیل آن نیز استفاده از این زبان در اپراها می باشد و کلمات بسیار زیادی در هنر موسیقی از این زبان گرفته شده است.

استادان بزرگ نقاش و مجسمه ساز دوران قرون وسطی و رنسانس مانند “لئوناردو داوینچی” و “مایکل آنجلو (میکل آنژ)” که از بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده اند ایتالیایی بودند. فراگرفتن زبان تمامی این بزرگان عرصه هنر کمک می کند تا درک بهتری از زندگی و آثار این افراد داشته باشیم.

دانشگاه های ایتالیا هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجویان خارجی است. دلیل این امر، آموزش با استاندارد های اتحادیه اروپا، فرصت زندگی در فضایی غنی از فرهنگ و تاریخ است.

جایگاه زبان ایتالیایی در کشور آمریکا بعد از زبان های اسپانیایی، فرانسه و آلمانی چهارمین زبان خارجی می باشد.

بر اساس آمار وزارت امور خارجه کشور ایتالیا هر ساله بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نفر در دنیا در برنامه های آموزشی زبان ایتالیایی شرکت می کنند و در اتحادیه اروپا ۱۳% از جمعیت این اتحادیه به زبان ایتالیایی حرف می زنند و به عنوان زبان دوم ۳% از جمعیت این کشورها محسوب می شود.

در صورت نیاز به مشاوره، با مشاوران ما در آموزشگاه زبان های خارجی گویش قزوین در ارتباط باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.