اهمیت یادگیری زبان فرانسه

در دنیای امروز صحبت کردن به یک زبان خارجی کافی نیست. بیش از ۲۲۰ میلیون نفر در هر ۵ قاره جهان به زبان فرانسوی صحبت می کنند. فرانسه دومین زبانی است که پس از انگلیسی در سراسر دنیا یاد گرفته می شود و ششمین زبان پر گوینده دنیاست. یادگیری هر زبان ذهن را غنی می کند و افق های جدید شخصی و حرفه ای را به روی انسان باز می نماید. فرانسوی یک زبان تحلیلی است که تفکر انتقادی را تقویت می کند. زبان فیلسوفان بزرگ و دانشمندان برجسته است. حین یادگیری زبان فرانسه، کودکان یاد می گیرند که چگونه چیزی را مورد بحث قرار دهند که باعث تقویت مهارت بحث و گفتگو می شود.

 

فرانسوی، زبان ارتباطات بین المللی است. افرادی که می توانند به چندین زبان صحبت کنند، چه در کشور خودشان و چه در خارج از کشور، احتمال بالاتری در پیدا کردن شغل مناسب تر و ادامه تحصیل بهتر دارند. صحبت کردن به زبان فرانسه شانس استفاده از فرصت های تحصیلی در بهترین دانشگاه های شناخته شده ی فرانسه را اغلب با استفاده از بهترین شرایط مالی برای شما ایجاد می کند. دانش آموزان با سطح زبان فرانسوی بالا ممکن است واجد شرایط درخواست کمک مالی از طرف دولت فرانسه برای ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی در فرانسه بشوند. فرانسه هم یک زبان کاری و هم زبان رسمی سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک، صلیب سرخ و دادگاه های بین المللی است. مهارت زبان فرانسه برای هر فردی که تمایل به کار در یک ارگان بین المللی را دارد، ضروری است.

 

برخلاف باور عموم مردم، فرانسوی زبان سختی برای یادگیری نیست. زبان فرانسه نیاز به دقت خاصی دارد اما ظرافت و زیبایی نیز دارد. مدت زمان زیادی نیاز نیست تا شما به سطحی برسید که بتوانید فرانسوی صحبت کنید. روش های بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا یادگیری زبان فرانسه برای شما لذت بخش شود .توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه مزیتی است که برای پیدا کردن کار در شرکت های چند ملیتی بسیار موثر است. فرانسه به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، کارآفرینان، محققان و دانش آموزان زبده را جذب می نماید. فرانسوی عمدتا به عنوان زبان فرهنگ در نظر گرفته می شود. هر درس از زبان فرانسه سفری فرهنگی به دنیای مد، غذا، هنر، معماری و علم است. یادگیری زبان فرانسه باعث امکان دسترسی به آثار نویسندگان بزرگی مثل ویکتور هوگوو یا مارسل پروست و همچنین شاعران معروفی مثل چارلز بودلیر یا ژاک پروت را ارائه می دهد. این به این معناست که شما قادر به شنیدن صدای بازیگرانی مثل آلن دلون و ژولیت پنیچه خواهید بود و از شنیدن آهنگ های فرانسوی لذت ببرید و یا حتی خودتان آن ها را بخوانید و بفهمید.

 

فرانسه بهترین مقصد توریستی جهان است و سالانه بیش از ۷۹٫۵ میلیون نفر توریست دارد. توانایی صحبت کردن – حتی کم – به زبان فرانسه باعث می شود تا از سفر خود لذت ببرید و با فرهنگ و مذهب و ملیت و شیوه زندگی در فرانسه بیشتر آشنا شوید. فرانسه حتی در سفر به آفریقا، سوئیس، کانادا، موناکو و سیشل نیز پرکاربرد است. بعد از انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسه سومین زبان رایج در اینترنت است. توانایی درک زبان فرانسه باعث تبادلات اطلاعاتی با فرانسوی زبانان از طریق راه های ارتباطی جهانی می شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.