آزمون زبان انگليسي پيشرفته Tolimo2017

۱۰/۲۳ زمان برگزاری آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2017)

صد و چهاردهمین دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته Tolimo2017، صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۱۰/۲۳ به طور همزمان در ۱۹ شهرستان مختلف کشور برگزار خواهد شد.برگ راهنما و كارت شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه ۹۵/۱۰/۲۱ بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

برای دریافت کارت آزمون به آدرس اینترنتی زیر مراجعه فرمایید :

http://92.242.195.111/p_kart/index.php/kart_tolimo/114_xcvsevZSVG/kart

 

شناخت آزمون زبان انگليسي پيشرفته Tolimo2017:

THE TEST OF LANGUAGE BY THE IRANIAN MEASUREMENT ORGANIZATION

تولیمو آزمونی استاندارد برای تعيين سطح دانش زبان انگلیسی می باشد. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن یک نمره زبان (تولیمو، تافل و …) برای قبولی در آزمون دکترا الزامی است. 

دفترچه سوالات و نحوه پاسخگويي:

در جلسه امتحان به هر يک از داوطلبان زبان انگلیسی پيشرفته دو دفترچه سوال داده می شود. يک دفترچه تشريحي (دفترچه شماره ۱) و دفترچه ديگر تستی(دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان بايد پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگویی:

– دفترچه شماره ۱:
يک سوال تشرحي نوشتاری (Writing) که داوطلب ۳۰ دقيقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنويسد.

– دفترچه شماره ۲:
حاوي ۱۴۰ سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression).خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهي يا شنيداري (Listening comprehension) مي باشد .که داوطلبان بايد طبق زمانبندی زير به اين سوالات پاسخ بدهند:

– ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگويي ۳۰ دقيقه)
– خواندن و درك مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگويي ۵۵ دقيقه)
– درك مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگويي ۳۵ دقيقه)

تذکر مهم:

– در آزمون زبان انگليسي پيشرفته Tolimo2017 سوالات بخش لیسنینگ از بلندگو پخش مي شود . داوطلبان بايد با توجه به متن هر سوال که از بلندگو پخش مي شود، نسبت به گزینش يکي از ۴ گزينه اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده اقدام کنند.با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه وارد نمايند.
– سوالات شنيداري فقط و فقط يک مرتبه از بلندگو پخش مي شود و قابل تکرار نيست.

محاسبه نمره:
نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول حساب و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل درنظر می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است.

نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی. بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب. بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می شود.

لازم به گوشزد است كه بخش رایتینگ نمره جداگانه دارد . نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.