اطلاعیه درباره برگزاري آزمون GRE

اطلاعیه درباره برگزاري آزمون (GRE (SUBJECT

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون GRE در تاریخ های  ۲۰ June,2 July,5 November,12 November,4 December مي‌رساند، لازم است به منظور شركت در آزمون حداقل يك ساعت قبل از شروع فرايند آزمون باهمراه داشتن پرینت Admission Ticket و يا تایید ثبت نام كه از سوي شركت ETS به ایمیل داوطلبان ارسال گرديده و همچنين دو عددكارت شناسايي معتبر عكس دار (پاسپورت ، كارت ملي …) به آدرس ذيل مراجعه فرمايند.

تهران – خيابان كريم‌خان زند- بين خيابان هاي استاد نجات الهي و سپهبدقرني – پلاك۲۰۴ – سازمان سنجش آموزش كشور

زمان آزمون:۲۰ June,2 July,5 November,12 November,4 December

برگزارکننده دوره های آزمون GRE در قزوین

آموزشگاه گویش قزوین به صورت کاملا تخصصی دارای کلاسهای GRE می باشد . این دوره های استثنایی توسط سوپروایزر باتجربه آموزشگاه برگزار خواهد شد .

لازم بذکر است روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ۶، سوپروایزر محترم آموزشگاه برای مشاوره رایگان و تعیین سطح ( با وقت قبلی ) در آموزشگاه حضور دارند . تماس با ما

آزمون GRE

برای پذیرش كارشناسی ارشد و دكترای بعضی رشته‌ها در آمریكا و بعضی از دانشگاه‌های كانادا باید آزمون GRE (Graduate Records Examination ) را با نمره تاپ بگذرانیم. مهم ترین مهارت مورد نیاز این آزمون برای دانشجویان خارجی، تسلط روی زبان انگلیسی و پس از آن ریاضیات است. در ادامه سعی می‌کنیم بیشتر با جزئیات این آزمون و چگونگی برگزاری آن آشنا شویم.

موارد امتحانی آزمون GRE چیست؟

موارد آزمون
نوع درس تعداد سوالات زمان امتیاز
ریاضی دو سری سوال ۲۰ تایی ۳۵ دقیقه ۱۳۰-۱۷۰
درك واژگان دو سری سوال ۲۰ تایی ۳۰ دقیقه ۱۳۰-۱۷۰
نوشتار تحلیلی دو یادداشت تحلیلی ۶۰ دقیقه ۶ نمره

آزمون GRE از سال ۱۹۴۹ در حال برگزاری است و طی این سال‌ها از امتحان كتبی کاغذی به سمت اینترنتی‌شدن رفته است.

پرسش‌های كه در بخش‌های اصلی این امتحان می‌آیند از هم قابل تفكیك هستند. بخش ریاضی ۸ پرسش سنجش كمی، ۹ پرسش حل مسئله و ۳ پرسش تفسیری دارد. همچنین بخش درك واژگان ۶ سوال تكمیلِ متن، ۴ سوال جمله‌ی هم‌ارز و ۱۰ سوال سخت و نیازمندِ تفکر بیشتر دارد. در بخش نوشتاری نیز باید دو مقاله بنویسیم. در یكی موضوعی را شرح دهیم و در دیگری ضمن باز كردن مقاله، دیدگاه‌های موافق و مخالف نسبت به آن را مطرح كنیم.

مهمترین تغییرات آزمون جدید

در آزمون GRE قدیمی نمره ی بخش های استدلال کمی و کیفی از ۲۰۰ تا ۸۰۰ (با فاصله هاي ده نمره اي) بود که حال از ۱۳۰ تا ۱۷۰ (با فاصله هاي يك نمره اي) محاسبه می شود.
جواب تمامی سوالات بايد در دفترچه سوالات وارد شود و پاسخنامه جداگانه اي به داوطلبان داده نمي شود.
در بخش هاي كيفيو كمي اين امكان وجود دارد كه پاسخ چند گزينه از يك سوال درست بوده و تنها در صورتي كه داوطلب تمامي گزينه هاي درست را انتخاب كند نمره به او تعلق مي گيرد.

در بخش كمي، به هر داوطلب ماشین حساب ساده اي توسط مرکز برگزاری آزمون داده مي شود.
تعداد سوالات و زمان پاسخگويي در بخش هایكيفي و كمي نيز تغيير كرده است كه در جدول بخش بندي آزمون گنجانده شده است.
با تغییرات ایجاد شده در فرمت کامپیوتری، در صورت نیاز داوطلب می تواند پاسخ سوالات هر بخش را قبل از ورود به بخش بعدی تغییر دهد.
در ویرایش جدید، میزان سختی سوالات تحت تاثیر تعداد پاسخ های صحیح به سوالات قبلی می باشد.

تغييرات در بخش كمي

سوالات تطابق لغات (analogy)ومتضاد(antonym)حذف شده است.
به جاي متن های طولانی، ۱۲ تا ۱۵ متن كوتاه (عمدتاً تک پاراگرافی) جايگزين شده است. البته ممكن است یک الی دو متن چند پاراگرافی نيز در اين بخش گنجانده شود.
سوالات تکمیل متن تغییر چندانی نکرده است و جاهای خالی در هر سوال بین یک تا سه عدد می باشد. نكته مهم اين است كه داوطلب براي كسب نمره سوال باید تمامی جاهای خالی را به درستی پركند.

جملات معادل (Sentence Equivalence)سوالات جديدي هستند كه بخش كمي اضافه شده اند. اين نوع سوالات هم توانايي پيدا كردن لغات هم معني و هم كامل كردن جاي خالي را مي سنجد.در این سوالات یک جمله داده مي شود که یک کلمه آن جا افتاده است وداوطلب مي بايست از بين ۶ گزينه ي داده شدهجای خالی را با دو گزینهكامل كند به صورتی که هم جمله منطقی و معقول باشد، و هم جمله تکمیل شده با هر دو گزینه یک معنی را برساند.

به طور خلاصه، سوالات اين بخش از حالت حفظ کردن صرف لغات خارج شده و توانايي درک و استدلال مطالب نقش پررنگتري ايفا ميكند. با اين وجود، همچنان دانش وا‍‍ژگان بالا به عنوان مهمترین فاکتور در این بخش مطرح مي شود.

زمان برگزاری آزمون GRE
سه مرتبه در سال در ماههای September, October, April در مراکز برگزاری در سراسر جهان برگزار می گردد . سطح دانش متقاضیان از کشورهای متفاوت با پیش زمینه و سطح علمی متفاوت به طور یکسان توسط آزمون GRE ارزیابی می گردد.

مکان های برگزاری امتحانGRE

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.