نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان

راهنمای ثبت نام دوره های ترمیک کودکان و نوجوانان زبان انگلیسی

 

 • معمولا هر یک ماه یکبار شروع می شوند و طول هرترم ۱۶ جلسه در دو ماه می باشد.
 • کلاس های ترمیک طی ۱۲ ترم ۲ ماهه (مجموعا دو سال) برای هر رده سنی برگزار می شوند (استثنا خردسالان طی ۹ ترم)
 • شهریه هر ترم ۳۶۰ هزار تومان بوده و کل مبلغ تا اولین جلسه ترم تسویه میگردد.

دوره خردسالان (۴ الی ۶ سال) (مقطع پیش دبستانی)

کتاب های دوره مجموعه کتابهای Pocket  هستند که در ۴ جلد تالیف شده اند و این کلاس ها همراه با رنگ آمیزی، نقاشی و شعر و بازی های کودکانه اموزش داده می شوند. اساتید دوره همگی خانم هستند و به روان شناسی کودک و خوش رفتاری با آنها اهمیت ویژه ای داده می شود و دوره تربیت مدرس حرفه ای مخصوص کودکان را گذرانده اند. در انتهای این دوره زبان اموزان خردسال با کلمات انگلیسی زیادی از قبیل اعداد تا ۱۰۰، رنگها، حیوانات، اشکال هندسی اصلی، اعضای خانواده و مکالمه در سطح ابتدایی بصورت شنیداری اشنا شده اند و آماده ورود به دوره کودکان در سطح الفبای نوشتاری می شوند.

 • مبلغ کتاب جداگانه محاسبه می گردد و هر جلد کتاب در ۲ ترم و در شرایط خاص جلد سوم در ۳ ترم تدریس می شود.
 • میانگین تعداد زبان آموزان هرکلاس ۱۰ نفر می باشد.
 • ساعت برگزاری کلاس معمولا در بازه ساعات ۱۰ الی ۱۹ بوده و در قالب هفته ای ۲ جلسه ی ۶۰ دقیقه ای برگزار می شوند.

دوره کودکان (۷ الی ۱۲ سال) (مقطع ابتدایی)

این دوره مخصوص کودکانی هست که حداقل وارد مقطع اول ابتدایی شده اند و ماکسیمم تا انتهای پایه ششم ابتدایی را دربرمیگیرد. این دوره شامل ۷ جلد کتاب های Hip Hip Hooray  می باشد و در جلد اول که در ۲ ترم تدریس می شود، زبان آموزان ترم اول با حروف الفبا از A تا M اشنا می شوند و در ترم دوم حروف الفبا را به اتمام می رسانند. تلفظ صحیح حروف الفبا و املای حروف بزرگ و کوچک و نیز آموزش کلی کلمه های جدید جزو اصول اصلی ۲ ترم اول هستند. اساتید دوره همگی خانم هستند و بصورت حرفه ای دوره تربیت مدرس را گذرانده اند و از سابقه تدریس طولانی و درخشانی برخوردارند. در ترم ۳ و ۴ کودکان با ترکیب حروف و لغات پیچیده تر آشنا می شوند و از ترم پنجم ببعد وارد جمله سازی می شوند و تا پایان دوره قادر خواهند بود انگلیسی را در سطح متوسط صحبت کنند.

 • مبلغ کتاب جداگانه محاسبه می گردد و هر جلد کتاب در ۲ ترم تدریس می شود.
 • میانگین تعداد زبان آموزان هرکلاس ۱۵ نفر می باشد.
 • ساعت برگزاری کلاس معمولا در بازه ساعات ۱۰ الی ۲۰ بوده و در قالب هفته ای ۲ جلسه ی ۷۵ دقیقه ای برگزار می شوند.

دوره نوجوانان (۱۲ الی ۱۵ سال) (مقطع متوسطه اول: دوره راهنمایی)

این دوره مخصوص نوجوانانی هست که حداقل پایه هفتم ابتدایی را به اتمام رسانده باشند، و در موارد خاص که سن کمتری دارند شرط ورود به این دوره آشنایی کامل با حروف الفبا می باشد. در پایان این دوره به سطح b1 میرسید که انتهای سطح سوم از مجموع سطوح پنجگانه ی انگلیسی هست. در ترم اول با حروف (در حد دوره کردن) و اعداد و زمان حال ساده و ضمایر آشنا می شوید و تا پایان دوره قادر به صرف کردن تمام زمان های اصلی خواهید بود و همچین می توانید انگلیسی را در سطح متوسط بطور روان صحبت کنید.

 • مبلغ کتاب جداگانه محاسبه می گردد و هر جلد کتاب در ۳ ترم تدریس می شود.
 • میانگین تعداد زبان آموزان هرکلاس ۱۴ نفر می باشد.
 • ساعت برگزاری کلاس معمولا در بازه ساعات ۱۰ الی ۲۰ بوده و در قالب هفته ای ۲ جلسه ی ۷۵ دقیقه ای برگزار می شوند.

یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا زبان انگلیسی به عنوان زبان بین‌المللی شناخته شده، در ارتباط با دنیای امروز ابزاری قدرتمند برای موفقیت در دنیای تحصیلی و کاری است. به همین منظور، مراحل زیر به عنوان یک نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان ارائه می‌شود:

 1. شناختن اعداد، رنگ‌ها و شکل‌ها به زبان انگلیسی: کودکان در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی باید با اعداد، رنگ‌‌ها و شکل‌ها به زبان انگلیسی آشنا شوند. استفاده از تصاویر، بازی‌ها و برنامه‌های آموزشی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا به زبان انگلیسی بیشتر دوست بیابند.

 2. یادگیری واژگان پایه: کودکان با مطالعه داستان‌های کوتاه و قابل فهم، یادگیری واژگان پایه را شروع می‌کنند. در این مرحله، کودکان باید با واژگانی مانند اعضای بدن، حیوانات، میوه‌ها و سبزیجات آشنا شوند. همچنین، کار با کتاب‌های تصویری و گوش دادن به موزیک‌های مناسب می‌تواند به کودکان کمک کند تا زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرند.

 3. یادگیری دستور زبان: در این مرحله، کودکان با دستور زبان انگلیسی آشنا می‌شوند. این شامل قواعد گرامری، جملات سوالی و تکراری، ضمایر و افعال است. هدف این مرحله، درک دقیق تر ساختار زبان انگلیسی است.

 4. تمرین صحبت کردن: بعد از یادگیری گرامر و دستور زبان، کودکان باید به تمرین صحبت کردن در زبان انگلیسی بپردازند. در این مرحله، به کودکان گفتگوهای روزمره و کاربردی به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. همچنین، بهتر است کودکان به فرصت‌هایی مانند گفتگو با استاد زبان یا هم‌سن و سالان خود دسترسی داشته باشند.

 5. یادگیری تلفظ و لهجه: تلفظ و لهجه به عنوان یکی